projekty
nabídka práce

Kalendář 2020

poděkování

Poděkování rodičům žáků naší školy za finanční příspěvky a všem, kteří se zasloužili o konání letošní sbírky Paměti národa ke Dni válečných veteránů u nás ve škole

Vážení přátelé Paměti národa,

srdečně Vám děkujeme za zapojení do letošní sbírky Paměti národa ke Dni válečných veteránů.

Společnými silami jsme vybrali na další natáčení válečných veteránů a hrdinů do sbírky Paměť národa 1 732 638 Kč!

Jsme za to moc rádi.

Za Vaše místo: Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM se vybrala částka: 1 351 Kč.

Základní škola Plzeň - Božkov poté do sbírky vybrala částku:

2 176 Kč.

Děkujeme!

Sbírka se povedla především díky Vám, zapojeným místům, a všem dobrovolníkům, kteří nám pomáhali nabízet máky v ulicích měst. Letos se zapojilo celkem 857 sbírkových míst a přes 600 dobrovolníků.

Vybrané peníze využijeme na další natáčení životních osudů válečných veteránů, účastníků protikomunistického odboje a také příslušníků novodobých vojenských misí. V Paměti národa máme v současnosti zdokumentováno přes 1300 příběhů lidí se statusem válečného veterána a další tisíce odbojářů a statečných lidí, kteří tento oficiální vojenský status dosud nemají. Díky Vám příští rok přibudou další příběhy.

Moc nás těší, že se o tradici vlčích máků zajímá čím dál více lidí a přibývají ti, kteří si červený kvítek na znamení úcty k veteránům připnou. Na tom všem máte zásluhu Vy. Děkujeme za to!

Na tomto odkazu naleznete Závěrečnou zprávu ke Dni válečných veteránů s finálními čísly a dalšími podrobnostmi ke sbírce.

S úctou a přáním klidných a šťastných Vánoc,

za tým Post Bellum,

Mgr. Michaela Šímová